Рефрендінг, або Моя нова поліція

Скільки років потрібно, щоб збудувати в країні фахову та ефективну Національну поліцію? Чи справді, це єдина реформа, яка працює? Вся правда про підготовку і майбутню роботу сумських поліцейських – у новому випуску програми "Реальна політика/Realpolitik" на телеканалі ТРК “Відікон” у п’ятницю, 18 березня 2016 року з гостями – Єгором Губенком, громадським активістом, координатором Сумського “Автомайдану” і майбутніми сумськими поліцейськими патрульними  - Мариною Горьковською та Вадимом Чечетенком

Запитання до обговорення:

  • Досі в країні існує дві паралельні реальності, чи не боїтесь ви що скоро паростки адекватності вступлять в бій зі старою корумпованою системою [старі судді, наприклад]? І якщо сьогодні це все ще можна втиснути в якісь рамка реформування, то завтра це може вилитись у відкриту війну.
  • Досі поліція дуже дешево обходилась державі, вони самі себе забезпечували. Ми потягнемо такі витрати? 
  • Як буде відбуватися переатестація в районних центрах? Чи можливий контроль над маленькими містечками? 

Незалежні експерти озвучують ряд застережень в процесі створення поліції.

Реформа — не ідеальна, але ось безперечний позитив: 

  • патрульна поліція показала, що зміни можливі; 
  • люди, масово залучені до служби в поліції з попереднього цивільного життя, пройшли яке-не-яке навчання і обкатку — і це вже потужна інвестиція до майбутнього країни. Людський капітал — найцінніший здобуток.
 

Ещё раз, и ещё раз, и ещё раз... о выборе: Вариант №1 Открываешь ссылку - пишешь всего нехорошего, что реально знаеш...

Опубліковано Єгором Губенком 11 березень 2016 р.

Відтак, на думку експертів, говоримо ЧОГО ще немає в патрульній поліції — і ЩО в ній повинно бути. 

Нормальна внутрішня комунікація

Під внутрішньою комунікацією розуміємо все, починаючи від того, як проходять рапорти патрульних знизу догори, до каналів [і якості] доведення вказівок вищого керівництва згори донизу. Як працює зворотній зв’язок в усіх напрямках. Як циркулює організаційна інформація всередині апаратів Департаменту та управлінь. Як доводиться оперативна інформація, ті ж самі орієнтування, врешті-решт.

Ось приклад: лише 05.02.2016 в інтерв’ю Хатія Деканоідзе підтверджує, що "стандарт цивилизованных стран" — це заборона автомобільних переслідувань. Це за два дні до відомих подій. Виходить, поліцейські масово порушують дисципліну, переслідуючи автомобілі. Адже лише за останні два тижні скільки було [успішних!] переслідувань п’яних водіїв! Це історія про те, як в патрульній поліції НЕ працює внутрішня комунікація.

 

Как вы думаете, сколько нужно раз пояснить, чтобы некоторые люди догнали простейшую суть своего вопроса? 2, 4, 8 раз...

Опубліковано Єгором Губенком 26 лютого 2016 р.

Розуміння практичної цінності від прозорості — для самої ж поліції — і, відповідно, прагнення до прозорості

Прозорість не фетиш, прозорість — це практично корисна схема взаємодії з платниками податків. Менеджер поліції повинен зменшувати витрати на внутрішній моніторинг і заробляти додатковий кредит довіри від суспільства, коли чесно буде доповідати про свої проблеми і просити допомоги у суспільства — для якого, власне, вона і працює. Звісно, не всю внутрішню кухню можна розкривати. Але можна і потрібно розкривати набагато більше, ніж зараз заклякло заціпеніло тримають від не-дай-же-Боже-поширення секретів полішинеля нинішні менеджери. Звичайно, тут треба підходити з розумом і тонким розумінням сучасних комунікацій. Чого бракує, того бракує, факт.

Чесна робота над помилками, що їх було допущено при початковому навчанні патрульних

І, відповідно, змінені підходи до навчання. Веб-платформа ТЕКСТИ нещодавно написали достатньо про фейли. Щодо рішення я скажу одне ключове слово: алгоритми.

Фінансова прозорість

Ті ж ТЕКСТИ написали вже про ганебну історію з "матеріальною допомогою" і постійні непонятні мутки з плаваючими сумами заробітньої платні. Відсутність порядку створює протокорупційну залежність від особистих стосунків патрульних з безпосередніми начальниками [командирами рот]. Bottom line в тому, що командирам рот віддано практично повністю на відкуп призначення штрафів та премій, без можливості ефективного оскарження нагору, в обмін на спускання командирами вказівок згори. Якщо командир в роті адекватний — психологічний клімат в роті буде більш-менш робочий. Але й прикладів безкарного хамства і свавілля командирів рот — в приватних розмовах від пересічних патрульних можна почути немало.

Делегування повноважень

Основа. Прямо стосується community policing, кому це що каже. Реального делегування — немає, на всіх рівнях. Все до начальника. Відповідальність за, а не відповідальність перед. У найкращих традиціях.

Формалізовані [описані] процеси, які відображають реальні практики прийняття управлінських рішень

Відсутні. Присутній — мєждусобойчік.

 

О проблемах в работе новой патрульной полиции от практика.По сути написанного - проблемы есть и претензии обоснованы....

Опубліковано Єгором Губенком 24 лютого 2016 р.

Драйв глибоких, якісних змін — не тільки в мі-мі-мі-інтерфейси

Все просякнуто гонитвою на відкриття нових міст. При цьому ситуація нагадує передок армії, який надто захопився і геть відірвався від обозу. Передок поки що плює на тилове забезпечення і переможно демонструє картинку ура-просування. Та щось мені підказує, що ця картинка невдовзі буде мати неприємну обратку.

 

Добавить к этому мне практически нечего...Расследования и суды по фактам применения оружия полицейскими - стандартная п...

Опубліковано Єгором Губенком 18 лютого 2016 р.

Вже можна визнати, що конкретні кроки всіх ініціаторів і відповідальних за запуск Нової поліції в Україні — це все-таки реальні дії в реальних політичних умовах, з усією їхньою реальною відповідальністю. І нехай вони її несуть. Ми будемо за це їх всіх поважати.

Програма "Реальна політика/Realpolitik" на ТРК "Відікон" з Олександром Хоруженком. Випуск № 36 від 18/03/2016 року.

Це програма про реформи і необхідність змін в країні. В дискусіях я творю проекцію того суспільства, яке буде в Україні після завершення війни. Формат - мінімалістичний. У глядача виникає ефект присутності за столом: нічого зайвого, лише скляний стіл і чорна студія, час від часу зйомка збоку, проста і зрозуміла манера спілкування без пафосу і зайвої патетики. Глядачу, здається, ще трохи  — і йому нададуть слово. Я направляю і веду своїх гостей виключно як модератор. 

Концептуально – це журналістика пояснень, що дозволяє робити складні теми більш доступними, подаючи необхідний контекст в зручній і швидкій для сприйняття формі. Ми в студії не пропонуємо ані театралізованого дійства, ані політичних розбірок. Мета скромна — шукати й, якщо вдасться, знаходити відповіді на актуальні та гострі питання. Проте, програма може стати важливим майданчиком для тем, про які звикли мовчати, за умови, якщо самі глядачі захочуть на ці теми реагувати.