Життя - це боротьба кожного дня

Рік тому люди чекали від перших осіб лідерства і прориву, але сьогодні влада все частіше нагадує загнаного звіра, якого проймають внутрішні страхи перед кривавими бунтами і підганяють громадські активісти вкупі з іноземними інвесторами.

Що дивно: у високих кабінетах досі впевнені в тому, що спокій у країні — результат їх роботи. Насправді пора визнати: умовна стабільність в державі — це не наслідок успішно проведених реформ, а заслуга суспільства, яке виявляє чудеса терпіння і усвідомленості. 

Але якщо рік тому суспільство поблажливо погоджувалося, що "ці кращі за попередніх", то сьогодні люди хочуть бачити конкретні результати. 

Час порівнянь минув.

Головне, чого ми не отримали за цей рік,— справедливість. І мова не тільки про суди і прокуратуру, справа у різниці між тим, що люди запитують з влади і що отримують у відповідь. 

Киваючи на війну, влада вимагає розуміння, не роблячи навіть видимих спроб вийти зі звичних схем і домовленостей.

Чим страшна війна з Україною для будь-якого окупанта, так це тим, що війною з українського боку ніхто не керує і незрозуміло звідки чого очікувати. Українці, як бджолиний рій, з'єднані між собою не спільним командуванням,а на якомусь невидимому квантовому рівні. 

Добровольці, волонтери, активісти самі з'являються невідомо звідки і беруть з невідомо яких джерел ресурси. 

Про це ми говорили з волонтером і бійцем 1 Батальйону Національної гвардії України ім. Кульчицького Андрієм Букіним в програмі "Реальна політика/Realpolitik" на каналі ТРК "Відікіон" у п'ятницю, 27 листопада 2015 року.

Програма "Реальна політика/Realpolitik" на ТРК "Відікон" з Олександром Хоруженком. Випуск № 27 від 27/11/2015 року.

Це програма про реформи і необхідність змін в країні. В дискусіях я творю проекцію того суспільства, яке буде в Україні після завершення війни. Формат - мінімалістичний. У глядача виникає ефект присутності за столом: нічого зайвого, лише скляний стіл і чорна студія, час від часу зйомка збоку, проста і зрозуміла манера спілкування без пафосу і зайвої патетики. Глядачу, здається, ще трохи  — і йому нададуть слово. Я направляю і веду своїх гостей виключно як модератор. 

Концептуально – це журналістика пояснень, що дозволяє робити складні теми більш доступними, подаючи необхідний контекст в зручній і швидкій для сприйняття формі. Ми в студії не пропонуємо ані театралізованого дійства, ані політичних розбірок. Мета скромна — шукати й, якщо вдасться, знаходити відповіді на актуальні та гострі питання. Проте, програма може стати важливим майданчиком для тем, про які звикли мовчати, за умови, якщо самі глядачі захочуть на ці теми реагувати.

 

Доброго здоров'яПівтори тижні не вистачає часу добратися до нормальної клавіатури, щоб набрати, щось пристойне. Та і с...

Posted by Андрій Букін on 30 листопад 2015 р.