Українська політика: короткі проекти, короткі стосунки, короткі мрії

Що прекрасно в нинішні трагічні часи – це швидкість. Ще вчора помітна персона, людина-подія, черга з бажаючих взяти інтерв’ю, і раптом – раз! – тільки мокра калюжа на полу, як від лопнутого мильного пузиря. А в  калюжі яке інтерв’ю? Вчора ти в розкладах і рейтингах, а сьогодні уваги до цієї фігури складно наскребти навіть на примітивний жарт. Країна змінюється в безпрецедентно стислі строки. Але все рівно ми бачимо безкінечне незадоволення, #‎зради, "експертні тексти" і "глибокий аналіз" від людей, які ще вчора не були спеціалістами ні в чому. Тим паче в умовах надскладної політизації кожного руху, кожного жесту і слова.

Але потрібно починати змінюватися і нам самим. Якщо хочемо розвиватися – іншого шляху я не бачу.

Про політичне візіонерство, інтелектуальну сміливість, любов до мудрості та розуміння суспільного компромісу у Сумах ми поговоримо з головним редактором інформаційного агенства РБК-УкраїнаАнтоном Подлуцьким в програмі “Реальна політика/Realpolitik”, яка вийде в ефірі ТРК “Відікон” 4 вересня 2015 року.

Запитання до обговорення:

- В якому форматі пройдуть місцеві вибори-2015? Вони будуть схожими на парламентські зразка-2014 чи можна очікувати появу нових технологій? 

  • Головна проблема української політики як на мене  - короткі гроші, короткі думки, короткі бажання...
  • Ще можна додати: короткі проекти, короткі стосунки, короткі мрії...
  • А ще можна додати: великі голови і маленькі смисли...

Цитата Антона Подлуцького: Покойный Черномырдин говаривал: что б мы ни создавали, получается КПСС. Это про Московию, понятно. У нас же, в Украине, что ни создавай - получается ЗаЕдУ.  Кстати, старая хохма-сплетня: когда создавался этот блок (За единую Украину - ЗаЕдУ), была мысль назвать его "За единую и богатую Украину". Дескать, Литвин - будущий спикер, а тогда еще глава АП Кучмы - отговорил. Зря. ЗаЕБУ - это более точно и стильно. Предлагаю ПАПе взять этот бренд для его грядущего конгломерата карликов и уродцев”.

- Про політичну рекламу і меседжі, якими будуть пробувати скормити виборця політики на місцевих виборах: На чому будуть дурити людей через борди? Які цінності і посили будуть працювати, а які не будуть? Чи є взагалі сенс політикам змагатися в кількості бордів? Якби ви були кандидатом в мери Сум, щоб Ви написали на своєму борді?

- Чи є альтернатива на сьогодні частковій/повній втраті суверенітету?

У проекті конституційних змін №2217а, внесених у парламент президентом, записано: "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом". Локалізація кривавої боснійської війни стала класичним прикладом "миробудування". Балканській республіці де-факто спустили написану зовні конституцію з неймовірно громіздкою системою управління. Іншого способу зупинити конфлікт Захід не придумав, а свого варіанту встановити мир учасники війни не мали. Прямо як у нас. Активну фазу війни зупинили, конфлікт заморозили, суперечності зберегли. Боснія перетворилася на країну-фантом, нездатну існувати без допомоги ззовні і часткового зовнішнього управління. Щось схоже [з урахуванням особливостей] пропонують нам.  

- Як країна може побороти корупцію, коли в країні процвітає “волонтерство”?.. Президент Порошенко також волонтер. До работи президентом він зарабляв набагато більше. А зараз працює практично безоплатно. І Яценюк волонтер. І Абрамавічус волонтер. Взагалі, будь-який чиновник, який не живе на одну державну зарплату- це волонтер. Тому в Україні законодавча, виконавча і судова влади на 99% складаються з волонтерів. Всі волонтери навколо.…

- Політика ідей, причин та наслідків завжди в Україні підмінялась політикою фізіономій. Як буде тепер? Як може нова еліта прийти до влади? [або хоча б протиснутись]

Ключова проблема сьогоднішньої України – це відсутність гаранта. Він не може бути зовнішнім, тому що він не зможе контролювати всю країну. Хто буде внутрішнім гарантом?

Відповідь: нова еліта. Вона вже протискується в коридори влади, має свою візію змін країни. Вона вже готова взяти владу і нести відповідальність. Але їй не вистачає фінансових ресурсів, своєї політичної організації і силовиків. Однак, і недоліки можна компенсувати шляхом узгодження інтересівзі старою елітою, тією, яка не втратила частки розуму. Нові політичні лідери і їхні партнери – громадські неурядові організаціїможуть дати візію, довіру з боку людейі зовнішніх акторів.Зовнішні актори вкладуть сюди ресурси, а взамін отримають гарантії архітектуриСхідної Європи на майбутні десятиліття.

Візія плюс довіра – це дає легітимність. Легітимність плюс ресурси – це  дає владу. Влада плюс зовнішня легітимність –це дає стабілізацію. Стабілізація плюсстратегія покладаена на візію– це дає розвиток. Це і є нашої метою.

Програма "Реальна політика/Realpolitik" на ТРК "Відікон" з Олександром Хоруженком. Випуск № 20 від 4/09/2015 року.

Це програма про реформи і необхідність змін в країні. В дискусіях я творю проекцію того суспільства, яке буде в Україні після завершення війни. Формат - мінімалістичний. У глядача виникає ефект присутності за столом: нічого зайвого, лише скляний стіл і чорна студія, час від часу зйомка збоку, проста і зрозуміла манера спілкування без пафосу і зайвої патетики. Глядачу, здається, ще трохи  — і йому нададуть слово. Я направляю і веду своїх гостей виключно як модератор. 

Концептуально – це журналістика пояснень, що дозволяє робити складні теми більш доступними, подаючи необхідний контекст в зручній і швидкій для сприйняття формі. Ми в студії не пропонуємо ані театралізованого дійства, ані політичних розбірок. Мета скромна — шукати й, якщо вдасться, знаходити відповіді на актуальні та гострі питання. Проте, програма може стати важливим майданчиком для тем, про які звикли мовчати, за умови, якщо самі глядачі захочуть на ці теми реагувати.

 

О четвертой власти, которая хочет стать первой :)В свете того, что полицию может возглавить бывший журналист Мустафа Н...

Posted by Anton Podlutskyi on 3 вересня 2015 р.