Відбувається великий політичний обман

Про тенденції економічного падіння та перспективи реформування української економіки ми говорили у п’ятницю, 24 квітня 2015 року в програмі “Реальна політика/Realpolitik” в ефірі ТРК “Відікон” о 21:00 год. з президентом благодійного фонду “Альтернатива”, кандидатом економічних наук, Андрієм Новаком та проректором Української академії банківської справи, доктором економічних наук, професором Сергієм Леоновим.

Також, в цій дискусії ми спробували проаналізувати ЧОМУ:

  • Українці не хочуть платити податки. Але при цьому охоче жертвують на армію.
  • Українці ненавидять податківців. Але при цьому пишаються волонтерами.
  • Українці не хочуть фінансувати державу. Але при цьому проливають за неї кров. 

Цікаві парадокси. І ще більше хочеться дізнатися причини такої поведінки.

Питання до обговорення:

- Стабільний курс гривні перед парламентськими виборами-2014 року і його стрімкий стрибок вниз одразу після них означає лише одне – девальвація національної валюти є штучною. Чи можна цей процес називати валютними спекуляціями на війні? І хто понесе за це відповідальність?

- Чому в Україні уряд декларуючи так звану політику затягування соціальних поясів”, коли консервуються мінімальні зарплати і прожитковий мінімум, коли соціальна сфера заморожується, причому декілька соціальних статей ліквідовується, проте не ліквідувується дефіцит бюджету, не проводиться реформа управління. Виникає просте запитання, а заради чого ми затягуємо пояси?

- Увесь 2014 рік пройшов під знаком таких вимог децентралізації – по суті запровадження реформи нового співвідношення між центральним бюджетом і місцевим, і відповідно у владних повноваженнях. Від цього залежить ступінь централізованості бюджету. Завжди у нас 80% всіх доходів податків йшло напряму в центральний бюджет, а 20% залишається всім місцевим бюджетам (обласним, міським, районним, селищним). Це була гіпер централізована система. Що стосується бюджету, який запропонував діючий Уряд на 2015 рік - співвідношення складає 82% на 18%. Це прямий обман всіх виборців, які голосували під час президентської кампанії, а також під час парламентської кампанії. В якому тут напрямку варто було б рухатися правлячій коаліції і теперішнім реформаторам?

- Ще багато в країні говориться про прямі іноземні інвестиції. Які сфери зараз можуть виглядати цікавими для іноземців в Україні? Чи є перспективним такий формат як технолонічні парки, за зразком Чехії, Словачинни та Польщі?

- Поясніть сутність політики децентралізації: - закріплення принципу субсидіарності при розмежуванні повноважень у системі органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів різних рівнів; - органи місцевого самоврядування різних рівнів – громади, району, області – отримають повноваження, які найбільш ефективно виконувати саме на цьому рівні, а під повноваження отримують необхідні фінансові, матеріальні та інші ресурси під їхню власну відповідальність.

- Серед європейських політиків зараз обговорюється ідея "Marshall-Plan" для України на загальну суму 15 млрд. долл. Якщо ми отримаємо ці кошти, звичайно за умов інституційного реформування, на що їх варто витрачати в першу чергу?

Програма "Реальна політика/Realpolitik" на ТРК "Відікон" з Олександром Хоруженком. Випуск № 9 від 24/04/2015 року.

Це програма про реформи і необхідність змін в країні. В дискусіях я творю проекцію того суспільства, яке буде в Україні після завершення війни. Формат - мінімалістичний. У глядача виникає ефект присутності за столом: нічого зайвого, лише скляний стіл і чорна студія, час від часу зйомка збоку, проста і зрозуміла манера спілкування без пафосу і зайвої патетики. Глядачу, здається, ще трохи  — і йому нададуть слово. Я направляю і веду своїх гостей виключно як модератор. 

Концептуально – це журналістика пояснень, що дозволяє робити складні теми більш доступними, подаючи необхідний контекст в зручній і швидкій для сприйняття формі. Ми в студії не пропонуємо ані театралізованого дійства, ані політичних розбірок. Мета скромна — шукати й, якщо вдасться, знаходити відповіді на актуальні та гострі питання. Проте, програма може стати важливим майданчиком для тем, про які звикли мовчати, за умови, якщо самі глядачі захочуть на ці теми реагувати.