Ілюзія стабільності системи. Пасажирські перевезення у Сумах

Програма "Реальна політика/Realpolitik" на телеканалі "Відікон" від 27 лютого 2015 року. На цей раз ми говорили про спробу виконкому Сумської міської ради підвищити тариф на проїзд до 3 грн.

Після останної сесії Сумської міської ради 25 лютого 2015 року для мене очевидною стала ситуація цугцванг - це положення, коли будь-який хід гравців веде до погіршення його попередніх позиції. Виконком вже не зможе безболісно [без відставки] приймати 3 грн., з іншого боку, без правдивої інформації, що відбувається на цьому ринку – ця ініціатива обернеться провалом для її ініціаторів.

І от поговорити ЧОМУ така склалася ситуація, і ЯК з неї можна максимально безболісно вийти, я запросив:

  • Віктора Волонтирця, заступника міського голови м. Суми, керуючого справами виконавчого комітету Сумської міської ради
  • Ігора Перепеку, депутата Сумської міської ради
  • Олексія Федоркіна, члена робочої групи з питань встановлення тарифів на пасажирські перевезення в режимі маршрутних таксі
  • Костянтина Силича, члена робочої групи з питань встановлення тарифів на пасажирські перевезення в режимі маршрутних таксі

Говорили про складні речі для Сум:

  • Чому на засіданні міської ради по суті регуляторна функція місцевої влади перетворилася на громадське протистояння із застосуванням фізичної сили до перевізників?
  • Чому бізнес не дотримав умов договору, а влада не сильно контролювала виконання цих умов? [робота до 23:00, GPS-моніторинг, фірмовий одяг, не курити в салоні etc.]
  • Оцінка річного об’єму пасажирських перевезень у місті Суми [тут є дві версії - 36 млн грн в рік - це версія Ігоря Перепеки та 90 млн грн - це версія експертів]
  • Чи правда, що в день кожна маршрутка у Сумах давала "корумпованих" 30-50 грн.? ДЛЯ КОГО?
  • В який спосіб повинна розвиватися система пасажирських перевезень у Сумах – демоноплізація праватних перевізників чи розвиток комунального тролейбусного парку?

Програма "Реальна політика/Realpolitik" на ТРК "Відікон" з Олександром Хоруженком. Випуск № 2 від 27/02/2015 року.

Це програма про реформи і необхідність змін в країні. В дискусіях я творю проекцію того суспільства, яке буде в Україні після завершення війни. Формат - мінімалістичний. У глядача виникає ефект присутності за столом: нічого зайвого, лише скляний стіл і чорна студія, час від часу зйомка збоку, проста і зрозуміла манера спілкування без пафосу і зайвої патетики. Глядачу, здається, ще трохи  — і йому нададуть слово. Я направляю і веду своїх гостей виключно як модератор. 

Концептуально – це журналістика пояснень, що дозволяє робити складні теми більш доступними, подаючи необхідний контекст в зручній і швидкій для сприйняття формі. Ми в студії не пропонуємо ані театралізованого дійства, ані політичних розбірок. Мета скромна — шукати й, якщо вдасться, знаходити відповіді на актуальні та гострі питання. Проте, програма може стати важливим майданчиком для тем, про які звикли мовчати, за умови, якщо самі глядачі захочуть на ці теми реагувати.