Інтерв'ю

Формальні й неформальні розмови на політичні, суспільні та філософські теми; думки, висловлені регіональним та національним друкованим та електронним медіа; участь в телевізійних проектах, в тому числі на тему впровадження в країні структурних реформ

Про те, як проходить адміністративно-територіальна реформа на Сумщині, розповів в ефірі радіо "Слобода-FM" директор сумської філії Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Хоруженко.

14 лютого 2017 року в програмі "Пряма мова" телеканалу UA: Суми ми говорили про три законопроекти, які Верховна рада України прийняла 9 лютого 2017 року в рамках великого пакету змін, в тому числі підтриманого урядом і громадською ініціативою "Реанімаційний пакет реформ".

Координатор Сумського офісу реформ і регіонального розвитку Олександр Хоруженко поділився думками щодо основних викликів, які стоять перед децентралізацією наступного року. 

В даній статті спробую дати опис викликів децентралізації поверхово і тільки на "гарячих" темах. В країні впроваджується і будуть ще запущені одночасно ряд життєво необхідних реформ. Ігнорувати занедбаність і кричущу неефективність в цілих галузях далі неможливо. У нас просто немає ресурсів - ні фінансових, ні людських, ні часових - на підтримку абсолютно нежиттєздатної системи.

Тему виборів до тільки-но створених об’єднаних громад і проблеми з ЦВК я свідомо пропускаю, бо вибори відбудуться в грудні цього року за будь-яких розкладів [в тому числі, в Сумській області буде створено в 14 об’єднаних громад]. Зараз важливо зосередити увагу на суттєвіших речах.

Відомий сумський громадський діяч, медіа експерт, колишній депутат Сумської міськради Олександр Хоруженко тепер займається просуненням адміністративно-територіальної реформи на Сумщині. Про те, як створюються нові об’єднані громади, про перешкоди на цьому шляху і про те, як все буде далі, він розповів в інтерв’ю для SumyToday

Реформа децентралізації проходить досить швидко. Давайте порівняємо з іншими країнами, де відбувалася децентралізація – Данія, Швеція, Норвегія, Латвія. У них процес тривав десять років. А ми за півроку отримали результати більші, ніж у них за десять.

Чи могло б бути ще краще? Звичайно!