Щось катастрофічно відбувається не те

Свіжі висновки від третього щорічного муніципального опитування від International Republican Institute’s [IRI] http://www.iri.org/…/ukraine-poll-local-outlook-improves-na….
По Сумах звичайно дивився більш прискіпливо.

Якщо коротко: місто за останні три роки під монополією БЮТа задихається і помирає. Це об'єктивна оцінка. Щось катастрофічно відбувається не те.

Суми одне з небагатьох обласних центрів, де домінує депресивний настрій в людей, більшість вважає що місто і країна рухаються не туди; гірше нас - тільки Луганська і Херсонська області.

Незважаючи на ТРИ роки війни, яка йде за незалежність - 17% сумчан хочуть жити в союзі з Росією. Crazy просто. Скоріше за все, це відсоток русскіх, які живуть у місті, колись привезених сюди на заробітки з внутрішніх районів імперії, вони пасивна меншина, скорочується на 1% щорічно. Все одно, я не можу цього збагнути.


За рівнем підтримки вступу країни в НАТО, сумчани в групі лузерів. Повний провал пропаганди і розуміння безпеки з боку влади. Повний. Тут навіть не хочу коментувати. Нас обігнала майже вся країна. Ганьба.


Рівень гордості за своє місто у нас традицйіно високий, проте всі відмічають відсутність у ньому привабливості для економіки і інвестицій, а також неможливість власного розвитку.


Суми на ПЕРШОМУ місці по сприйняттю жітелями міст рівня корумпованості, при чому 25% вважають, що корупція збільшилась у місті за останній рік.

50% жителів міста не вірять, що мер робить хоч якісь зусилля, щоб побороти таку корупцію. При цьому 6% повністю схвалюють роботу мера Олександра Лисенка, ще 36% частково схвалюють.

Оцінка задоволеністю медичними послугами в лікарнях - чи не найнижча з усіх обласних центрів.

Я зараз мало цікавлюсь політичною боротьбою. Мені нічого не говорить більшість прізвищ у керівництві міста. Навіть переважна більшість. Але от ці цифри підтвердили ВСІ мої внутрішні відчуття за останній рік, живучи в цьому місті. Цікаво, що рейтинги політичної команди БЮТа і оцінка їхньої роботи, яка зараз керує містом - не збільшується. Абсолютно. На рівні 10-12 % підтримка. Все. Як тільки з'явиться людина, яка пасіонарно і чесно вступить в політичну боротьбу з ними - вона виграє. Таких поки що немає, і це проблема. Але цифри показують, що запит на таку людину і таку команду є. На політику боротьби з корупцією - є. На непопулізм і на правдиві європейські цінності - є. Ці запити навіть зашкалюють. Немає тих, хто некомпреметований і здатен їх уособлювати.