Парламент прийняв закон про "олійну пляму"

Реформуватися має бути простіше. Парламент підкоригував закон про добровільне об’єднання територіальних громад. Від тепер вони можуть згуртовуватися навколо центру, що існує, без перевиборів. За це рішення проголосував 241 народний депутат.

Олександр Хоруженко, директор Центру розвитку місцевого самоврядування, говорить, що закон 4772 пришвидшить і спростить процес реформування створення нових об’єднаних громад, створення місцевого самоврядування тому, що, по-перше, він спростить процес приєднання тих громад, які не входять в базову громаду і пізніше їм не потрібно буде проводити перевибори. А, по-друге, Кабмін визнаватиме їх спроможними та переводитиме на прямі міжбюджетні відносини.

На Сумщині існує 19 об’єднаних територіальних громад. 30-го квітня 2017 року вибори відбудуться у Кролевецькій міській, Краснопільській селищній, Бочечківській та Вільшанській сільських об’єднаних територіальних громадах. Окрім них, цього ж дня голосувати підуть жителі ще у 36 новостворених громадах по Україні.