Розмова про госпітальні округи на Сумщині в програмі "Своя правда" на телеканалі "UA:Суми"

Проект створення госпітальних округів в Сумській області був попередньо затверджений у складі 5 округів з центрами в містах Суми, Шостка, Конотоп, Охтирка та Ромни. Хоча варто відзначити, що управління охорони здоров'я Сумської ОДА презентувало в МОЗ проект на 6 округів, плюс ще з центром в м. Глухів.

Разом з Сергієм Бутенком, начальником управління охорони здоров'я Сумської облдержадміністрації, Андрієм Лободою, заступником директора Медичного інституту Сумського державного університету та Марком Берфманом, екс-головою Сумської облради ми спробували обговорити можливу модель створення і функціонування госпітальних округів в Сумській області.

Яке рішення прийме уряд в лютому 2017 року, важко сказати. Згідно урядової методики, на мою думку, було б доцільним утворити 4-5 госпітальних округи навколо міст, які тримають демографію на рівні 50 тис. жителів, мають розвинену медичну інфраструктуру, традиції, найбільш ефективний персонал, який потенційно може надавати якісні послуги.

До того ж, потрібно розуміти, що створюючи сьогодні госпітальні округи, уряд фактично визначає нову модель майбутнього адміністративно-територіального устрою. Межі госпітальних округів будуть збігатися з межами нових районів/повітів, для цього буде потрібне рішення парламенту звичайно.