Town Hall Meeting у Сумах на тему "Децентралізація влади в Україні"

16 грудня 2014 року Лабораторією законодавчих ініціатив [м. Київ]- http://parlament.org.ua спільно з Центром досліджень регіональної політики [м. Суми] - http://sumynews.com/crps провели "Town Hall Meeting" (громадське міське зібрання) на тему "Децентралізація влади в Україні". 

Були запрошені депутати місцевих рад, керівники та активісти політичних партій та громадських організацій, науковці та експерти, представники ЗМІ і просто активні громадяни до участі в громадській дискусії по напрацюванні пропозицій до нової Конституції України в частині децентралізації влади. 

Проект "Town Hall Meetings" [в перекладі з англійської "міські зібрання"] – це новітній інструмент забезпечення участі громадян в урядуванні через громадське обговорення актуальних питань в дружній атмосфері. Симулюючи міське зібрання, експерти, політики, громадські діячі беруть участь в обговоренні проблеми, що хвилює громаду, на рівних засадах з пересічними громадянами. 

Результати обговорення стануть основою для пропозицій, що будуть передані експертами представникам Уряду та народним депутатам України.

Захід був проведений за підтримки Ради Європи.


"Town Hall Meeting" – технологія публічних дискусій, яка широко використовується в Сполучених Штатах Америки та деяких інших країнах [зокрема – у Вірменії]. Сутність такого мініреферендуму – обговорення кількох сценаріїв вирішення певної проблеми з одночасним виведенням ключових позицій на інтерактивний екран, що дає змогу всім учасникам перебувати в спільному полі дискусії. Кожен учасник має право висловитися незалежно від свого статусу: експерти, політики, представники органів місцевого самоврядування, громадські діячі, журналісти та інші категорії громадян можуть брати участь в обговоренні на рівних засадах. Після обговорення всі голосують за визначення найкращого способу ("сценарію") вирішення проблемного моменту.