Оцінка внесених змін в Перспективний план формування спроможних громад

Вже очевидним є те, що дочасних місцевих виборів в жовтні 2017 року не буде. Для модераторів реформи децентралізації це скоріше триважний факт - можна розслабитись, реформа адмін.-територіального устрою, як це планувалось, протягом 2017 року не завершиться.

Проте, в Сумській області з прийняттям обласною радою часткових змін до Перспективного плану формування спроможних громад 7 липня 2017 року, склалася унікальна ситуація.

Рвонуло! Я це планував, і це відбулося!

Ситуація в тому, що якщо до 15-17 серпня 2017 року спільними зусиллями допомогти створитися і запустити на вибори 15-20 нових ОТГ, ми не те що перейдемо рубікон реформи, ми практично зробимо реформу незворотньою. Залишиться тільки визначити територіально межі великих міст, але то вже політичні тьорки, загальна конфігурація вже більш-менш зрозуміла🤐😥🤔

А поки що, коротка презентація від Центру розвитку місцевого самоврядування нашого погляду на наслідки внесення змін до Перспективного плану формування спроможних ОТГ на Сумщині.

7 липня 2017 року під час XIV cесії Сумської обласної ради 7 скликання були затверджені зміни до Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Сумської області від 25.06.2015 [зі змінами від 07.10.2016].

Об’єднання територіальних громад відповідно до Перспективного плану дає можливість новоутвореній громаді отримати новий правовий статус територіальної громади з повноваженням міст обласного значення та прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України. Уряд здійснює фінансову підтримку добровільного об’єднання територіальних громад шляхом надання їм коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури, якщо її межі відповідають межам, визначеним Перспективним планом формування територій громад області.

Сумський відокремлений підрозділ Установи "Центр розвитку місцевого самоврядування" разом з Сумською обласною державною адміністрацією працював над проектами внесення змін до Перспективного плану, який по ряду районів Сумської області був схвалений і тепер направлений для подальшого затвердження Кабінету Міністрів України. Мінімально така процедура займе від 2 до 4 місяців.

Разом з тим, спробуємо надати свою оцінку ситуації з ходом реформи децентралізації в Сумській області, зокрема і процесу створення ОТГ.

Станом на 28 липня 2017 року в Сумській області згідно Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" створено 28 об’єднаних територіальних громад, з них:

- у 2015 році – 1 ОТГ [Березівська]

- у 2016 році – 14 ОТГ, з яких: пройшли вибори – 13 ОТГ [Дружбівська, Зноб-Новгородська, Шалигинська, Миколаївська Білопільського району, Недригайлівська, Хотінська, Миколаївська Сумського району, Бездрицька, Нижньосироватська, Миропільська, Боромлянська, Кириківська, Грунська], не пройшли вибори – 1 ОТГ [Тернівська]

- у 2017 році – 13 ОТГ, з яких: пройшли вибори – 4 ОТГ [Краснопільська, Кролевецька, Бочечківська, Вільшанська], не пройшли вибори – 8 ОТГ [Верхньосироватська, Степанівська, Коровинська, Комишанська, Чернеччинська, Буринська, Дубов’язівська, Новослобідська та Тростянецька].