Європейська стратегія муніципального розвитку для міста Суми

6 вересня 2013 року у Сумах за ініціативою Центру досліджень регіональної політики відбулася конференція на тему: "Європейська стратегія муніципального розвитку". Участь у дискусії взяли представники ЄС в Україні, тутешні та закордонні громадські діячі, котрі знаються на тонкощах розвитку суспільства, а також науковці та представники муніципалітетів, зокрема, міські голови Сум і Тростянця.

Голова ради "Лабораторії законодавчих ініціатив" Ігор Когут наголосив, Європейський диплом, яким нагородили Суми наприкінці весни 2013-го -- важлива і вагома відзнака.

"Нині відбувається історичний момент -- Україна готується підписати Угоду про Асоціацію з ЄС. Отримана вами -- це визнання міста як такого, що всіляко намагається інтегрувати до Євроспільноти. Ваше місто -- одне з тих, хто просуває національну ідею", -- зазначив він.

Зі свого боку міський голова заявив: органи місцевого самоврядування відіграють в цьому не останню роль, і що тема євроінтеграції нині є «топовою» як на теренах всієї держави, так і міста Суми.

"Ми не лише підняли прапор Європи ( і вже не опустимо його), ми відновили зв'язки з нашими партнерами з Целлє, Гожувом, Любліном. Із останнім наразі працюємо над розробкою "дорожньої карти" -- Стратегічного плану розвитку міста на найближчі 10 років. Він має дати відповіді на ті виклики, що постануть перед нами. Ми пройдемо ці кроки, бо в Сумах є громада", -- запевнив Геннадій Мінаєв.

Міський голова Тростянця Юрій Бова додав, що Суми у питаннях євроінтеграції є для багатьох прикладом.

А заступник голови Представництва ЄС в Україні Марія Юрікова виказала впевненість, в тому, що Україна зможе мобілізувати всі свої ресурси та зусилля і досягне цілей, які чітко були визначені для того, аби ввійти до європейської сім'ї.