Аналітика

Політичні прогнози; соціологічні дослідження; висвітлення реформи децентралізації; аналіз виборчих процесів; дослідження регіональної політики; policy papers в різних сферах політики; візуалізація баз даних, інфографічні матеріалі; думку провідних мислетелів світу про цінності сьогодення, які потрібні всім нам; мрії про майбутнє

Судьба проекта "Большие Сумы", ОТГ Сумской области в рейтинге жизнеспособности, риски и условия необратимости реформы децентрализации… И главное - когда и чем она закончится?

Эксперты Сумского подразделения "Центра развития местного самоуправления" в формате "круглого стола" 28 июля 2017 года рассказали журналистам и общественным активистам, как проходит процесс объединения громад в Сумской области, каких законов не хватает для продвижения реформы и каких переделов ждать в ближайшем будущем.

Вже очевидним є те, що дочасних місцевих виборів в жовтні 2017 року не буде. Для модераторів реформи децентралізації це скоріше триважний факт - можна розслабитись, реформа адмін.-територіального устрою, як це планувалось, протягом 2017 року не завершиться.

Проте, в Сумській області з прийняттям обласною радою часткових змін до Перспективного плану формування спроможних громад 7 липня 2017 року, склалася унікальна ситуація.

Рвонуло! Я це планував, і це відбулося!

Ситуація в тому, що якщо до 15-17 серпня 2017 року спільними зусиллями допомогти створитися і запустити на вибори 15-20 нових ОТГ, ми не те що перейдемо рубікон реформи, ми практично зробимо реформу незворотньою. Залишиться тільки визначити територіально межі великих міст, але то вже політичні тьорки, загальна конфігурація вже більш-менш зрозуміла🤐😥🤔

А поки що, коротка презентація від Центру розвитку місцевого самоврядування нашого погляду на наслідки внесення змін до Перспективного плану формування спроможних ОТГ на Сумщині.

В Сумском центре развития местного самоуправления впервые презентовали три модели организации собственных центров безопасности объединенных территориальных громад [ОТГ], где все спасательные службы скоординированы под одной муниципальной крышей и максимально приближены к людям.

За рейтингом областей за формуванням спроможних територіальних громад Сумська область займає дев’яте місце в Україні. За словами першого заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Олександра Марченка, такий показник є задовільним. Так, на сьогоднішній день на Сумщині створена 21 ОТГ. Однак нова модель плану розглядає діяльність 47-ми громад на території області.